واحد مرکزی خبر: رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: در 4 ماه گذشته بیش از100 زمین لرزه در تهران روی داد و این نشان دهنده فعال شدن گسل های تهران است .

حسین باقری در نشست مدیران کل مدیریت بحران کشور در تبریز اجرای تمرین زلزله را در تهران موفقیت آمیز خواند و افزود براساس استانداردهای جهانی باید برای 2 درصد جمعیت تهران چادر تأمین و انبار شود و اکنون 26 هزار چادر برای بیش از 10 درصد جمعیت این شهر آماده و انبار شده است .وی راه مقابله با زمین لرزه را سبک سازی و صنعتی سازی مسکن دانست و گفت دولت به صورت علمی ، کارآمد و جدی به دنبال آن است .

باقری تعداد ایستگاه های لرزه نگاری کشور را بیش از 140 ایستگاه اعلام کرد و افزود در 2 سال گذشته تعداد ایستگاه های لرزه نگاری کشور 2 برابر شده است.

رییس سازمان مدیریت بحران با مقایسه زلزله بم و لرستان در سالهای گذشته گفت بررسی ها نشان می دهد مقاوم سازی مسکن نقش مهمی درکاهش تلفات و خسارات ناشی از حوادث پیش بینی نشده دارد و امسال همه اماکن و بناهای استانها ارزیابی خواهد شد تا میزان مقاومت آنها مقابل زلزله سنجیده شود.

در نشست 2 روزه کارشناسان و مدیران بحران استانهای کشور راههای مقابله با حوادث طبیعی از جمله زمین لرزه و سیل بررسی می شود .

 

 

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392    | توسط: . .    | طبقه بندی: اجتماعی، گوناگون، حوادث ایران و جهان، اخبار جدید،     |
نظرات()